FrameFrameFrameFrame
Canon EOS60D - recenzja i specyfikacja urządzenia, jego wady i zalety

Canon cyfrowy to świetne akcesorium dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Następca modelu 50D bardzo dobrze sprawdza się zarówno przy dynamicznych realizacjach, jak i statycznych sesjach fotograficznych. Ten model również został wyposażony w bardzo dobry system Autofocus, jak większość modeli tej marki. Dzięki temu jest wygodnym urządzeniem. W poniższej recenzji przedstawimy specyfikację Canona 60D oraz nasze zdanie na temat tego aparatu po jego przetestowaniu.

Canon EOS60D - opis produktu:

Canon EOS60D - następca Canona EOS50D - to dobry kompan wszystkich fotografów. Sprawdzi się zarówno dla amatorów fotografii, jak i profesjonalnych fotografów.Jego wymiary to: 144,5 x 105,8 x 78,6 mm. Są one dosyć korzystne, jak na profesjonalną lustrzankę. Waga aparatu wynosi 755 gramów. Jest kompatybilny z wszystkimi obiektywami typu EF oraz EF-S. To urządzenie obsługuje również kilka typów kart pamięci: SD/SDHC/SDXC. Aparat obsługuje również pliki w formacie typu RAW, JPG oraz sRAW. Jego liczba pikseli to 18. Posiada on matrycę APS-C o wymiarach 22.3 x 14.9 mm . Jest również wyposażony w przydatny mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków z powłoką fluorytową. Jego zakres iso oscyluje 100- 3200.

Wady i zalety aparatu Canon EOS60D:

Wady aparatu Canon EOS60D:

Ten sprzęt posiada niestety lekko przestarzałą konstrukcję. Producenci Canona nie zdecydowali się na innowację przy projektowaniu tego body. Dużo bardziej funkcjonalna jest konstrukcja Sony A7SII.

Aparat Canon EOS60D posiada niską używalność ISO, która oscyluje w granicach do 100 do 3200. Przy ciemnych planach zdjęciowych może być to problematyczne. Taka wartość ISO psuje jakość materiałów.

Kolejnym minusem jest posiadanie niepełnoklatkowej matrycy APS- C. Pełnoklatkowe aparaty nadają inny wymiar produkcji. Jeśli fotograf chce sprofesjonalizować swoje portfolio, zwykle wybiera modele aparatu bez matrycy APS- C.

Zalety aparatu Canon EOS60D:

Jedną z zalet aparatu Canon EOS 60D jest posiadanie monitora, którym można modulować na wielu płaszczyznach. Istnieje możliwość obrócenia go o 360 stopni, co jest pomocne przy nagraniach typu vlog.

Posiada dobrze działający system Auto Focus, wyposażony w 9 pól, który sprawdza się nawet przy dynamicznych realizacjach. Cały system jest wspierany z poziomu lampy Speedlite.

Aparat Canon EOS60D posiada również szeroki wachlarz trybów, umożliwiających fotografowanie w niemal każdych warunkach. Są to np.: auto, światło słoneczne, cień, pochmurny dzień, światło żarowe, białe światło jarzeniowe, błysk i definiowany ręcznie.

Canon EOS60D - cena aparatu:

Ta lustrzanka kosztuje 4200 złotych. Jest to cena adekwatna do możliwości tego urządzenia. Oczywiście do samego body można dokupić różnego rodzaju obiektywy. Przykładem może być obiektyw Canon 24- 70MM f/ 2.8 L2 EF, który jest bardzo funkcjonalnym obiektywem. Jeśli fotograf chce zainwestować w oryginalny obiektyw, to jego cena może zniechęcić go do zakupu, gdyż cena szkła wynosi aż 8000 złotych. Bardzo dobrą alternatywą do fotografii portretowej jest np. obiektyw Canon 50MM f/ 1.4, którego koszt to około 1300 złotych.

Dla kogo jest aparat Canon EOS60D?

Jest to idealne rozwiązanie dla amatorów fotografii oraz filmowców, którzy zaczynają swoją przygodę z formatem video. Canon EOS60D jest przydatną lustrzanką. Dzięki swojemu systemowi Auto Focus nadaje się zarówno do fotografii portretowej, ślubnej, jak i relacji z eventów.