FrameFrameFrameFrame
Dron DJI Phantom 4 pro - recenzja i specyfikacja sprzętu

DJI Phantom 4 PRO jest ulepszoną wersją poprzedniego, niemal doskonałego modelu DJI Phantom 4.. Przez wielu użytkowników bezzałogowców uważany jest za niesamowicie profesjonalny sprzęt, jak na swoją cenę. Z tym dronem poradzą sobie nawet amatorzy. W poniższej recenzji przedstawimy specyfikację tego urządzenia oraz naszą opinię na jego temat po jego testowaniu.

DJI Phantom 4 PRO - opis produktu:

Dron Phantom 4 pro to profesjonalne i bardzo sprawnie działające urządzenie. Posiada nowoczesną, wysokiej jakości kamerę o przekątnej 1 cala. Został wyposażony w obiektyw 20 megapikseli. Dzięki temu umożliwia nagrania w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ta kamera posiada również mechanicznie regulowany czas otwarcia migawki, co może być pomocne podczas nagrań o dużym natężeniu światła. Dron DJI Phantom 4 PRO posiada również system FlightAutonomy, co świetnie sprawdza się przy omijaniu wszystkich przeszkód. Posiada również system transmisji obrazu HD Lightbride, który umożliwia dalszy lot i przesył obrazu nawet z odległości 7 kilometrów. Gwarantuje również lepszą jakość obrazu. Ten bezzałogowiec posiada również inteligentny system Time Division Multiplexing, który pozwala na transmisję obrazu bez większych zakłóceń. Dzięki baterii, o pojemności 5870 mAh można cieszyć się lataniem nawet do 30 minut. DJI Phantom 4 PRO posiada również kilka trybów pomocnych przy sterowaniu i ruchu kamery: Tryb ActiveTrack, zwany inaczej trybem śledzenia, który jest podzielony na tryby Trace, Profile i Spotlight. Tryb Trap Fly, podzielony na kolejne tryby: Forward, Backward oraz Free, oraz zaawansowany Tryb lotu: Position, Atti i Sport. To urządzenie zostało również bardzo dobrze skonstruowane. DJI Phantom 4 PRO został wykonany ze stopów tytanu i magnezu. Mimo tego, nie jest ciężkim bezzałogowcem. Jego waga to 1368 gramów.

Wady i zalety drona DJI Phantom 4 PRO:

Wady drona DJI Phantom 4 PRO:

Waga zestawu. Powodem tego jest przede wszystkim materiał z którego dron został wykonany. Jeśli dołoży się do tego wagę sporych rozmiarów baterii i samą walizkę z potrzebnymi akcesoriami, należy przygotować się na niemały ciężar.

Dron nie ma niestety wbudowanej pamięci. Może być to problematyczne jeśli zapomni się włożyć kartę pamięci, a dron wystartuje w górę. Ten błąd został poprawiony, a producent zastosował owe rozwiązanie w innym modelu tej marki- DJI Mavic Air.

Dron DJI Phantom 4 PRO nie posiada również wbudowanego urządzenia transmitującego obraz. Generuje to dodatkowy koszt kupna takiego akcesorium. Tablet lub telefon będzie wystarczający, ale jest to kolejny wydatek.

Zalety drona DJI Phantom 4 PRO:

Posiada bardzo dobrze działające czujniki bezpieczeństwa. Został on wyposażony w cztery kamery wizyjne- dwie z przodu, dwie z tyłu urządzenia. Na jego bokach znajdują się czujniki podczerwieni. Dzięki temu nawet przy produkcjach, przy których trzeba uważać na różnego rodzaju przeszkody dron będzie bezpieczny.

Jest wyposażony w kilka przydatnych trybów. Jednym z nich jest np. ActiveTrack, dzięki któremu nie trzeba dużo ingerować w ruch drona, a wystarczy obrysować palcem punkt, który ma być ujęty w kadrze. Kolejną przydatną opcją jest tryb TapFly, dzięki któremu można oszczędzić czas pilotażu maszyny a zaufać jej algorytmom. Ten tryb pomaga urządzeniu znaleźć się w określonym przez użytkownika miejscu. Przydatnym trybem jest również Draw, który jest świetnym rozwiązaniem dla amatorów podniebnych wyczynów. Dzięki niemu wystarczy tylko obrysować trasę lotu urządzenia, a DJI Phantom sam poradzi sobie z tym zadaniem.

Zaletą tego urządzenia jest również kamera, w którą został wyposażony. Posiada ona ogniskową 24MM i ma możliwość robienia naprawdę dobrych zdjęć. W kwestii filmowania również sprawdza się świetnie. Produkcje mogą powstawać w jakości 4K w 60 klatkach.

Cena drona DJI Phantom 4 PRO:

To urządzenie oscyluje w cenach od 4900 do 5800 złotych. Nie jest to wygórowana kwota, jak na sprzęt takiej jakości. Do tego zestawu rekomendowane jest dokupienie dodatkowych akumulatorów. Cena jednej baterii to 700 złotych.

Dla kogo jest przeznaczony dron DJI Phantom 4 PRO?

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą sprofesjonalizować swoje nagrania i nadać im naprawdę filmowy wydźwięk. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań obsługa tego drona jest bardzo intuicyjna. Nawet amatorzy, którzy nie mieli wcześniej styczności z tego typu urządzeniami poradzą sobie z jego obsługą. DJI Phantom 4 PRO to świetne akcesorium dla wszystkich, którzy chcą nadać nowy wymiar swoim produkcjom.