FrameFrameFrameFrame
Gimbal Feiyu Tech AK4000 - recenzja i specyfikacja urządzenia

Gimbal Feiyu Tech AK4000 to bardzo kompaktowe i intuicyjne urządzenie. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych filmowców. Posiada bardzo dobre systemy stabilizacji oraz niewielką wagę, co pomaga nawet w bardzo dynamicznych i wymagających realizacjach. W poniższej recenzji przedstawimy jego specyfikację oraz naszą ocenę tego stabilizatora.

Gimbal Feiyu Tech AK4000 - opis produktu:

Gimbal Feiyu Tech AK4000 to świetne akcesorium, które przyda się każdemu z filmowców. Posiada on trzy osie stabilizacji, co umożliwia tworzenie statycznych ujęć z profesjonalnych aparatów i kamer o łącznej wadze do 4 kilogramów. Jego zakres osi obrotów to: Tilt, który wynosi 230 stopni, Roll, który wynosi 360 stopni oraz Pan, którego oś obrotu wynosi 360 stopni. Co ciekawe, solidność tego sprzętu opiera się na jego wykonaniu. Jest produkowany z aluminium, które jest wykorzystywane w lotnictwie. Posiada również kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,5 cala, który ułatwia jego obsługę. Dodatek tego gimbala to wielofunkcyjne pokrętło sterowania. Posiada również cztero kierunkowy joystick. Akumulatory tego urządzenia mogą pracować nawet przez 12 godzin. Oczywiście czas ten zależy od wagi sprzętu oraz innych czynników. Gimbal FeiyuTech AK4000 posiada również kilka rodzajów łączenia się. Między innymi USB, bluetooth oraz Wi-Fi. Urządzenie waży zaledwie 1,4 kilograma, a jego wymiary to: 19,1x42,7x24,2 cm. Posiada również kilka opcji stabilizacji, takich jak: tryb blokady – obiektyw aparatu lub kamery zachowuje stały kierunek, a obrót na wszystkich osiach jest zablokowany w żądanej pozycji. Tryb śledzenia - w tym trybie aparat/kamera płynnie podąża za ruchem obrotowym uchwytu oraz w kierunku góra i dół. Tryb śledzenia wieloosiowego - obiektyw aparatu/kamery płynnie podąża za ruchem uchwytu gimbala we wszystkich trzech osiach. Posiada również tryb szybkiej reakcji. W tym systemie aparat bądź kamera podąża dynamicznie za ruchem obrotowym uchwytu, zachowując przy tym stałe położenie względem linii horyzontu.

Wady i zalety Gimbala FeiyuTech AK4000:

Wady Gimbala FeiyuTech AK4000:

Jest bardzo czuły na ruchy. Jeśli ręka operatora nie będzie wykonywać płynnych ruchów to urządzenie będzie podatne na drgania. Przy bardzo dynamicznych realizacjach trzeba zatem bardzo uważać na ruch ręki.

Problematyczna może być również kalibracja tego urządzenia. Poświęcenie zbyt małej ilości czasu może powodować problemy przy stabilizacji osiowej.W takim przypadku może nastąpić rozregulowanie gimbala.

Zalety Gimbala FeiyuTech AK400:

To kompaktowe urządzenie. Mieści się w niewielkiej walizce a dzięki jego niewielkiej wadze można bez problemu przepracować cały dzień zdjęciowy. Przy niewielkim aparacie cały osprzęt waży około 2 kilogramów.

Ten gimbal posiada bardzo wydajne akumulatory, które potrafią pracować nawet do 12 godzin! Zatem idealnie nadaje się do pracy podczas długich realizacji.

Posiada rozbudowane tryby pracy. Dzięki kilku opcjom istnieje możliwość naprawdę kreatywnej pracy zarówno przy teledyskach, jak i sportowych produkcjach.

Ten stabilizator składa się również z wielofunkcyjnego pokrętła. Zawiera rozmaite funkcje, które mogą wzbogacić każdą produkcję. Jest to możliwe dzięki zaawansowanemu i inteligentnemu algorytmowi.

Samo wykonanie jest bardzo profesjonalne. Całość gimbala została zrobiona z aluminium, które używane jest również podczas produkcji samolotów.

GimbalFeiyuTech AK400 - cena produktu:

Gimbal oscyluje w granicach od 1700 do 2000 złotych. Jest to bardzo przystępna cena jak na sprzęt tej jakości. To urządzenie warte inwestycji, umożliwiające stabilne i profesjonalne ujęcia.

Dla kogo jest przeznaczony Gimbal FeiyuTech AK400?

To idealne rozwiązanie dla filmowców, którzy chcą nadać nowy wymiar swoim produkcjom. Dzięki Gimbalowi FeiyuTech AK400 użytkownik może rozwinąć swoją kreatywność i tworzyć bardzo ambitne kadry. Jest to na tyle intuicyjne urządzenie, że poradzą sobie z nim zarówno początkujący twórcy video, jak i profesjonaliści.