FrameFrameFrameFrame
Lampa oświetleniowa Yongnuo YN- 300 Air - recenzja i specyfikacja sprzętu

Lampa oświetleniowa Yongnuo YN- 300 Air jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą nadać nowy wymiar swoim produkcjom. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla różnego rodzaju reportażystów, ale nada się również do dynamicznych realizacji. W poniższej recenzji przedstawimy specyfikację sprzętu oraz nasze zdanie na jej temat po jego przetestowaniu.

Lampa led Yongnuo YN- 300 Air - opis produktu:

Lampa led Yongnuo YN- 300 Air to idealne akcesorium dla filmowców, którzy chcą zorganizować ambitny plan zdjęciowy. Jest to lampa ciągłego światła LED. Posiada możliwość zmiany temperatury barwowej światła, co pozwala dostosować barwę światła do danej sytuacji. Jej wartości wahają się od 3300 do 5500K. Jak na lampę filmową ma niewielką wagę, która wynosi 500 gramów. Lampa Yongnuo YS- 300 posiada dużą powierzchnię świecenia, ponieważ jest wyposażona w 96 diod LED. Dzięki niej istnieje możliwość doświetlenia różnych pomieszczeń, ponieważ jej kąt świecenia to 110 stopni. Jasność tej lampy wynosi 2000 lumenów. Ten model lampy jest zasilany akumulatorem np.Newell NP-F960. Urządzenie posiada niewielkie wymiary: 210 x 175 x 62 mm, co pozwala zamocować lampę bezpośrednio na aparacie. Urządzenie posiada adapter tzw. gorącą stopkę, dzięki której istnieje możliwość montażu lampy na kamerze. Posiada również bardzo popularny gwint 1/ 4, co umożliwia dopasowanie jej do większości statywów fotograficznych. Dodatkowo istnieje możliwość wkręcenia lampy na rączke, więc może być trzymana bezpośrednio w dłoni.

Wady i zalety lampy oświetleniowej Yongnuo YN- 300 Air:

Wady lampy oświetleniowej Yongnuo YN- 300 Air:

To urządzenie posiada niestety dosyć małą pojemność baterii. Lampa zasilana jest akumulatorem np. NP-F970 i jeśli operator planuje spędzić cały dzień zdjęciowy na planie, to może wystąpić ryzyko wyczerpania akumulatora.

To oświetleniowe akcesorium posiada niestety małą moc, jeżeli potrzebne jest uzyskanie bardzo dużego doświetlenia planu. 240 Watów to moc, która jest przydatna dla filmowców chcących sprofesjonalizować swój plan zdjęciowy. Jednakże gdy zaistnieje potrzeba użycia lamp z dużą wytrzymałością, to warto zainwestować w droższe akcesorium.

Zalety lampy oświetleniowej Yongnuo YN- 300 Air:

Lampa Yongnuo YN- 300 Air to niezwykle poręczne akcesorium. Dzięki swojej niewielkiej wadze i korzystnym wymiarom jest przydatna w różnorodnych warunkach nagraniowych. Dzięki swojej mobilności nie ma obawy, że sprzęt będzie ciążył. Ta lampa jest multifunkcjonalna. Dzięki kącie świecenia 110 stopni oraz możliwości modulacji barwy światła może być stosowana przy różnego rodzaju realizacjach. Poczynając od eventów, na których są kiepskie warunki oświetleniowe, kończąc na wywiadach lub podcastach.

To urządzenie jest bardzo solidnie wykonane. Producent zapewnia użytkowników, że nawet przy drobnych upadkach lampa nie przestanie działać, ani jej części nie uszkodzą się. Dzięki temu przy dynamicznych realizacjach nie ma obawy, że urządzenie po upadku przestanie działać.

Yongnuo YN- 300 Air - cena sprzętu:

To urządzenie jest możliwe do kupienia za 150 złotych. Jest to niesamowicie korzystna cena jak na sprzęt takiej jakości. Lampa oświetleniowa Yongnuo YN- 300 Air posiada bardzo dużo funkcji, dzięki których każdy operator umożliwi sobie prostszą pracę. Do takiego urządzenia można dokupić również takie akcesorium jak podstawowy statyw, który jest dostępny nawet od 50 złotych.

Dla kogo jest lampa oświetleniowa Yongnuo YN- 300 Air?

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą sprofesjonalizować swój plan zdjęciowy. Ta lampa nada się dla każdego twórcy video. Dzięki adapterowi, który posiada, istnieje możliwość zamontowania jej na aparacie. Dzięki temu przyda się nawet podczas dynamicznych realizacji. Jeśli reportażysta chce nagrać wywiad, lub jakikolwiek podcast to lampa Yongnuo YN- 300 Air jest dla niego idealnym rozwiązaniem. To akcesorium jest multifunkcjonalnym kompanem każdego twórcy video.