FrameFrameFrameFrame
Mikro rejestrator Tascam DR-10L - recenzja i specyfikacja urządzenia

Rejestrator dźwięku Tascam DR- 10L to bardzo kompaktowe i dobrze skonstruowane urządzenie. Dzięki kilku funkcjom, w które został wyposażony oraz swoim niewielkim rozmiarom staje się idealnym pretendentem do miana profesjonalnego rejestratora. W poniższej recenzji przedstawimy jego specyfikację oraz nasze zdanie na temat tego rejestratora.

Rejestrator Tascam DR-10L - opis produktu:

Rejestrator Tascam DR-10L to niezwykle wygodny, ultra- kompaktowy rejestrator. Jest wyposażony w kieszonkowych rozmiarów mikrofon przewodowy lavalier z ochroną przed wiatrem, który jest mocowany za pomocą złącza gwintowanego 1/8″. Sam kabel do mikrofonu ma długość 160 centymetrów. Stanowi idealne rozwiązanie do nagrań w terenie. Posiada 16-to oraz 24-ro bitowy zapis PCM. Jego zaletą jest również możliwość obsługi formatu WAV. To urządzenie odczytuje karty microSD. Posiada również funkcję Dual Recording, dzięki czemu możemy nagrywać dźwięk na dwóch kanałach jednocześnie. Rejestrator Tascam DR-10L jest zasilany baterią AAA, a jego możliwość nagrywania nawet 10 godzin. Pobór mocy to około 0,45 W. To bardzo poręczne urządzenie. Jego waga to jedynie 51 gramów. Według producentów jest w stanie pracować w temperaturze od 0 do 40 stopni.

Wady i zalety rejestratora Tascam DR- 10L:

Wady rejestratora Tascam DR- 10L:

To urządzenie ma lekko nieczytelny wyświetlacz. Zatem przy słonecznej pogodzie w środku dnia może wystąpić kłopot z odczytaniem tego, co znajduje się na ekranie rejestratora.

Rejestrator Tascam DR- 10L posiada niestety mało funkcjonalny włącznik. Jest on umieszczony z boku urządzenia, tak że uruchomienie sprzętu stanowi problem dla użytkownika.

Zalety rejestratora Tascam DR- 10L:

To urządzenie posiada bardzo kompaktowe wymiary. Dzięki temu można zabrać je praktycznie wszędzie. Jego niewielka waga to również duża zaleta. Mimo swoich niewielkich rozmiarów nie ma obawy, że Tascam DR- 10L będzie nieprofesjonalny. Dzięki swoim wielu funkcjom, oraz dobrej jakości wykonania nie musimy martwić się o jego kompetencje podczas różnego rodzaju nagrań.

Funkcja Dual Recording to kolejny plus tego urządzenia. Umożliwia nagrywanie dwóch ścieżek dźwiękowych jednocześnie. Może być to pomocne zarówno, gdy operator chce uzyskać dźwięk z obszaru w którym nagrywa, jak i dźwięk nagrywanej osoby.

Dodatkowym atutem mikro rejestratora Tascam DR-10L jest możliwość zapisu dźwięku w dwóch formatach: mp3 oraz WAV. Dzięki tej drugiej możliwości zapisu istnieje o wiele większe pole do popisu przy obróbce materiału. Format pliku takiego jak WAV jest również używany przez stacje radiowe.

Kolejną jego zaletą jest posiadanie mikrofonu krawatowego lavalier. Kabel o długości 160 centymetrów daje duże możliwości przy rejestracji materiału. Do zestawu z rejestratorem dołączona jest również osłona przeciwwietrzna.

Tascam DR- 10L - cena rejestratora:

Ceny tego rejestratora oscylują od 870 do 900 złotych. Jest to naprawdę dobra cena, jak na sprzęt takiej jakości. To urządzenie jest bardzo kompaktowym i niesamowicie funkcjonalnym rejestratorem, a jego cena to miłe zaskoczenie.

Dla kogo jest rejestrator Tascam DR- 10L?

Stanowi idealny dodatek dla profesjonalnych filmowców. Ten rejestrator jest bardzo kompatybilnym i funkcjonalnym akcesorium, które pozwoli każdemu profesjonaliście osiągnąć wyższy poziom swoich produkcji. Chcąc polepszyć jakość swoich realizacji, wielu użytkowników sięgnie po ten model Tascama. Bazując na osobistych doświadczeniach oraz opiniach internautów jest to bardzo dobrze wykonany, profesjonalny sprzęt, który pomoże rozwinąć skrzydła każdemu filmowcowi.