FrameFrameFrameFrame
Monitor podglądowy Aputure - recenzja i specyfikacja urządzenia

Monitor podglądowy Aputure VS-2 FINEHD to doskonałe urządzenie do użytku na profesjonalnych planach zdjęciowych. Jego kompaktowe wymiary i multifunkcjonalność pozwalają rozwinąć skrzydła przy różnego typu realizacjach. Według wielu użytkowników jest to bardzo pomocne urządzenie. Poniżej przedstawimy specyfikację tego akcesorium. Jego wady, zalety oraz nasze zdanie na temat tego monitora.

Monitor podglądowy Aputure - opis produktu:

Monitor podglądowy Aputure posiada bardzo elegancki design. Dostępny jest wyświetlacz LTPS o rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli. Monitor jest bardzo dobrze skonstruowany. Sam panel do sterowania jest niewielki. Jego wymiary to: 182 x 138 x 23 mm. Monitor ten zawiera również kilka przydatnych funkcji. Są to: peak, który ułatwia ustawienie ostrości, poprzez podkreślenie krawędzi, brightness histogram, który umożliwia wyświetlenie histogramu obrazującego rozkład poziomów jasności sceny, oraz false color, ułatwiający ustawienie prawidłowej ekspozycji, poprzez wyświetlenie obrazu w kolorach odpowiadających poziomom jasności danego fragmentu sceny. Monitor posiada również różnego rodzaju gniazda takie jak: HDMI, YPbPr, AV.

Wady i zalety monitora podglądowego Aputure:

Wady monitora podglądowego Aputure:

  1. Monitor posiada małą pojemność baterii, która wynosi 500mAh, co pozostawia wiele do życzenia. Zatem pracując przez cały dzień zdjęciowy, najlepiej zaopatrzyć się w kilka baterii. Korzystną alternatywą jest również przełączenie się na zasilanie sieciowe.

  2. Urządzenie jest za duże w stosunku do niektórych akcesoriów. Chcąc użyć np. gimballa FeiyuTech AK4000, monitor będzie dosyć nieporęczny. Analogicznie, przy steadycamach lub roninach.

  3. Mankamentem tego urządzenia są również błędy przy użytkowaniu systemu CameraON, czyli rozciąganie obrazu po uruchomieniu nagrywania. Niestety przy niektórych modelach, takich, jak Canon EOS 5dII obraz się nie rozciąga.

Zalety monitora podglądowego Aputure:

  1. Aputure to bardzo funkcjonalny i dosyć kompaktowy monitor. Jego wielofunkcyjność ułatwia między innymi ustawienie kadru oraz ostrości.

  2. Ten monitor pozwala szerzej spojrzeć na każdą produkcję. Nigdy na ekranie aparatu nie widać obrazu tak dobrze jak z monitora podglądowego. Dzięki bardzo szerokiemu kątowi patrzenia, który wynosi 160 stopni zarówno w pionie jak i w poziomie, użytkownik nie musi obawiać się, że coś przeoczy.

  3. Urządzenie posiada bardzo ładny i prosty interfejs. Zatem nikt nie powinien mieć problemu z jego obsługą. Dodatkowo daje możliwość tworzenia własnych skrótów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

  4. Monitor podglądowy Aputure posiada również wiele funkcji pomocnych przy tworzeniu produkcji. Są to: ostrzeżenia o prześwietleniu, podświetlenie obszarów ostrości, obrót ekranu, znacznik środka lub znacznik bezpiecznej strefy nagrywania. Stanowi to dużą wygodę dla użytkowników.

Monitor podglądowy Aputure - cena:

Cena tego rejestratora obrazu to 825 złotych. A zatem jest bardzo korzystna, jak na szereg możliwości, jakie udostępnia. Istnieje możliwość dokupienia różnego rodzaju akcesorium. Przydatne mogą być na przykład dodatkowe baterie. Cena jednego akumulatora to 715 złotych.

Dla kogo jest przeznaczony monitor podglądowy Aputure?

Elegancki design i kompaktowa budowa wyróżniają produkt firmy Aputure spośród konkurencji. Stanowi on idealne rozwiązanie dla wszystkich grup filmowców. Zaczynając od reportaży, a kończąc na profesjonalnych i obszernych planach zdjęciowych.