FrameFrameFrameFrame
Rode Videomic Pro - recenzja i specyfikacja mikrofonu

Mikrofon Rode Videomic Pro to rejestrator dźwięku, który jest idealnym rozwiązaniem dla reportażystów i twórców internetowych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz wadze jest bardzo przydatnym, a zarazem profesjonalnym akcesorium. W poniższym opisie przedstawimy jego specyfikację oraz wady i zalety tego urządzenia po jego przetestowaniu.

Rode Videomic Pro- opis produktu:

Jest to profesjonalny mikrofon dedykowany kamerom i aparatom, umożliwiający uzyskanie lepszego dźwięku z każdej produkcji. Ten rejestrator to mikrofon kierunkowy, który zawiera bardzo dobry system antywstrząsowy Rycote Lyre. Jest wyposażony w przełącznik czułości, który oscyluje od -10 dB do +20 dB. Mikrofon posiada kompaktowe wymiary, ponieważ jest to tylko 150 milimetrów. Ten rejestrator dźwięku nie jest też dużym obciążeniem, ponieważ waży tylko 85 gramów. Posiada popularne wejście 3,5 milimetra stereo mini jack. Mikrofon Rode Videomic Pro zasilany jest 9 voltową baterią AA, która może zapewnić nawet 70 godzin pracy. Przez wielu internetowych twórców uważany za najlepszy mikrofon kierunkowy.

Wady i zalety mikrofonu Rode Videomic Pro:

Wady mikrofonu Rode Videomic Pro:

Ten mikrofon nie posiada wbudowanej baterii. Może to stanowić utrudnienie, jeśli zapomni się o wymianie akumulatora zanim się wyczerpie. Lepszy pod tym względem jest Rode NTG4+, który dostępny jest już za 824 złote. Do tego zestawu warto dokupić osłonę przeciw powietrzną Rode WS6 Deluxe, która kosztuje 172 złote.

Następną wadą tego mikrofonu jest to, że złącze mini-jack blokuje ekran obrotowy. Dla osób, które planują nagrywać swoją wypowiedź do kamery może być to problematyczne. W tym przypadku najlepszą opcją jest dokupienie monitora podglądowego. Rekomendowanym monitorem jest Aputure VS-2 FINEHD KIT IPS HDMI, który można zakupić od 1100 złotych.

Kolejnym minusem tego urządzenia jest konieczność manualnego uruchomienia mikrofonu przed włączeniem nagrywania. Czasami zdarza się, że użytkownik zapomni przełączyć przycisk z off na on, a wtedy mikrofon nie zbiera dźwięku. Niestety specyfikacja tego urządzenia opiera się na tym, że jeśli jest podłączony do aparatu, to nie rejestruje żadnego dźwięku z body.

Zalety mikrofonu Rode Videomic Pro::

Ten rejestrator dźwięku posiada bardzo dobrą zdolność odszumiania. Pomocny w tym jest filtr górnoprzepustowy 80Hz. W porównaniu do wielu innych mikrofonów kierunkowych ten sprzęt może idealnie odszumić dźwięk. Bardzo dobrze sprawdzi się tu gąbkowa osłona przeciwwietrzna.

Zaletą jest również posiadanie systemu antywstrząsowego na 4 mocowaniach. Dzięki temu nawet podczas dynamicznych realizacji dźwięk pozostaje czysty.

Kolejnym plusem tego mikrofonu są jego kompaktowe wymiary. Mierzy on zaledwie: 100 x 75 x 170mm, a jego waga to tylko 85 gramów.

Na uwagę zasługują również zamontowane w tym egzemplarzu przełączniki czułości, które oscylują w wartościach od -10dB do +20dB. Dzięki temu można swobodnie ustawiać częstotliwości. Ten moduł redukuje problem zarówno przy bardzo głośnych jak i cichych produkcjach.

Cena mikrofonu Rode Videomic Pro:

Ten rejestrator dźwięku jest dostępny już za 680 złotych, co naprawdę nie jest dużą ceną jak na możliwości, które oferuje nam ten sprzęt. Rode Videomic Pro to naprawdę profesjonalny mikrofon.

Dla kogo jest mikrofon Rode Videomic Pro?

Stanowi on idealne rozwiązanie dla osób szukających urządzeń, które poprawiają jakość dźwięku. Przyda się zarówno reportażystom, jak i youtuberom. Dzięki jego właściwościom oraz intuicyjnej obsłudze jest przydatny dla każdego filmowca.