FrameFrameFrameFrame
Sony a7sii - recenzja i specyfikacja urządzenia

Sony a7sii jest uznawany za bardzo dobry sprzęt na rynku video. Dzięki możliwościom które posiada, oraz wszelkiej ilości funkcji zdaje egzamin bez zarzutu. W poniższej recenzji przedstawimy specyfikację tego bezlusterkowca, oraz naszą opinię na jego temat po przetestowaniu sprzętu.

Sony a7sii - opis produktu:

Jest to bezlusterkowiec wyposażony w pełną klatkę. Posiada matrycę o wymiarach 35x24 milimetry. Samo body ma również wbudowaną, pięcioosiową stabilizację obrazu Steady Shot. Wartość ISO jest godna pozazdroszczenia. Ten aparat operuje nią nawet do skali 409 600, co jest imponującym wynikiem. Aparat jest wyposażony w monitor podglądowy. Posiada on możliwość odchylenia ku górze o 100 stopni, oraz w dół o 45 stopni. Po prawej stronie monitora został umieszczony 4 kierunkowy nawigator. Oprócz niego producenci umieścili przycisk podręcznego menu, podgląd zdjęć lub video oraz przełącznik trybu Autofocus/ Manualfocus, który będzie mało przydatny, ale o tym w poniższej części artykułu. Nad monitorem umieszczono przejrzysty wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 mln punktów. Po lewej stronie aparatu znajdują się wejścia różnego rodzaju: USB, HDMI, oraz na mikrofon i słuchawki. To urządzenie obsługuje karty SD, SDHC, SDXC oraz Memory Stick Duo. Urządzenie zostało wykonany ze stopu magnezowego a całość aparatu została uszczelniona. Ten aparat zostało również bardzo dobrze przygotowany do filmowania. Posiada możliwość rejestracji materiału w jakości 4K, oraz opcję wyboru profili kolorystycznych, takich jak np. S-Log.

Wady i zalety aparatu Sony a7sii:

Wady aparatu Sony a7sii:

To urządzenie posiada nie do końca uporządkowane i momentami mało intuicyjne menu. Dopiero po spersonalizowaniu pewnych funkcji obsługa jest bardziej przejrzysta. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Sony, może być to problematyczne.

W tym aparacie nie dopracowano niestety systemu Autofocus. Często nie wyłapuje odpowiednio ostrości, lub gubi jej punkty. Dla użytkowników, którzy chcą zapewnić sobie dużą wygodę lepszy będzie podstawowy model Sony a6300, lub nowszy, lekko droższy model Sony A7III.

Zalety aparatu Sony a7sii:

To urządzenie posiada możliwość nagrywania w jakości 4K. Jak na jego kompaktowe wymiary jest to miłe zaskoczenie. Dzięki temu operator może nadać filmowy wymiar swoim produkcjom opierając się na urządzeniu o tak kompaktowych wymiarach.

Bezlusterkowiec posiada również wbudowaną stabilizację matrycy Steadyshot, dzięki której aparat jest dużo stabilniejszy. Może być to pomocne przy dynamicznych realizacjach.

Ten model posiada również możliwość wybrania profili kolorystycznych w których materiał będzie rejestrowany. Są nimi np. S-Log 2 lub S- Log 3. Dzięki temu przy postprodukcji istnieje dużo większa możliwość modulowania obrazem.

Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość rejestracji materiału w jakości FullHD w 50-ciu klatkach na sekundę. Taki efekt bardzo dużo dodaje do odbioru realizacji i dzięki niemu operator może osiągnąć tzw. film look.

Aparat Sony a7sii - cena urządzenia:

Ten model jest dostępny od 8250 złotych. Jak na bezlusterkowiec o takich możliwościach, nie jest to wygórowana cena. Jednakże nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Tańszą i uboższą wersją jest Sony a6300, który niestety posiada matrycę APS- C. Taki sprzęt jest możliwy do kupienia za 4000 złotych. Do samego aparatu Sony a7s2 można dokupić kilka akcesoriów, Niezbędnikiem jest oczywiście obiektyw. Jednym z popularniejszych modeli jest obiektyw Sony E 50mm f/1,8, tzw. portretowy, który jest dostępny od 1200 złotych. Jeśli jednak operator chce zainwestować w bardziej funkcjonalny obiektyw, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS, który jest bardzo uniwersalnym akcesorium. Taki rodzaj szkła jest w cenie około 2200 złotych.

Dla kogo jest przeznaczony aparat Sony a7sii?

Ten bezlusterkowiec stanowi świetne rozwiązanie dla miłośników branży video, którzy chcą wejść w obszar produkcji w wysokiej jakości. Sony a7s2 został wyposażony w bardzo szerokie spektrum funkcji, dzięki których filmowy wydźwięk jest w zasięgu ręki. Jednak ma też pare minusów, które mocno będą przeszkadzać użytkownikom. Szybkie wyczerpanie akumulatorów, lub pozostawiający wiele do życzenia autofocus. Naszym zdaniem jest to bardzo sprawne, kompaktowe i dobrze wykonujące swoją pracę urządzenie.