FrameFrameFrameFrame
Sony FS7 - recenzja i specyfikacja kamery

Sony FS7 to świetne urządzenie do rejestracji audio dla reportażystów i twórców filmów dokumentalnych. Dzięki swoim parametrom, oraz ilości funkcji, które posiada nagrywanie nawet z ręki nie będzie dla niej problemem. W poniższej recenzji przedstawimy specyfikację tej kamery, oraz nasze zdanie na jej temat po przetestowaniu.

Sony FS7 - opis produktu:

Sony FS7 to jedna z kamer z serii XDCAM, która została wyposażona w sensor CMOS super 35 oraz mocowanie sony a, które umożliwia cichsze ustawienie ostrości. Kamera została wyposażona w teleskopowy uchwyt, który daje możliwość zmiany odległości nagrania i początek lub koniec video. Wymiary kamery to: 156 x 239 x 247 mm. Korpus kamery waży 2 kilogramy. Czas pracy podstawowego akumulatora to około godzina. Czas otwarcia migawki oscyluje od 1/ 3 do 1/ 9000 sekundy. Urządzenie posiada możliwość rejestrowania materiału w wielu profilach, np. S- Log2 lub S- Log3. Kamera posiada wejście audio typu XLR. Urządzenie posiada również wejście USB, oraz mini- USB. W tym urządzeniu jest również zainstalowany monitor LCD o przekątnej 3,5 cala. W budowie znajduje się również monofoniczny, wszechkierunkowy mikrofon pojemnościowy.

Zalety kamery Sony FS7:

Kamera została wyposażona w uchwyt teleskopowy, dzięki któremu istnieje możliwość obsługi kilku istotnych funkcji, takich jak: przycisk rozpoczęcia i zakończenia nagrywania, dostęp do ustawiania zoomu oraz kilka elementów sterujących.

Urządzenie posiada skonstruowaną przez Sony matrycę Super 35. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie ma bardzo czuły, profesjonalny bokeh. Dzięki temu rozwiązaniu Sony Fs7 jest bardziej światłoczułe, oraz posiada mniejszy poziom szumu.

Ten sprzęt posiada możliwość nagrywania w jakości 4K. Jest to cecha, która pozwoli na rejestrację materiału w bardzo dobrej jakości i wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu produkcja będzie posiadać naprawdę filmowy wydźwięk.

Samo urządzenie posiada tryb HFR. Dzięki tej funkcji sprzęt posiada możliwość nagrywanie obrazu w jakości FullHD w 180 klatkach. Dzięki tej funkcji materiał, który zostanie poddany postprodukcji nabiera filmowego i profesjonalnego wydźwięku.

Sony PXW FS7 - cena kamery:

Ten sprzęt kosztuje poniżej 30 tysięcy złotych. Nie jest to bardzo wygórowana cena jak na sprzęt takiej jakości. Ta kamera to świetne rozwiązanie dla reportażystów. Jednak wydanie 30 tysięcy na kamerę reportażową to nie wydatek dla amatorów video. Do samego urządzenia warto dokupić obiektyw, co generuje jeszcze większe koszty. Uniwersalnym obiektywem jest np. Sony SEL-P 4/18-105 E-Mount Sony Lens, który jest dostępny za 2451,99.

Dla kogo jest przeznaczona kamera Sony FS7?

Jest to idealne akcesorium dla reportażystów, dokumentalistów i twórców video o reportażowym stylu. Dzięki technologii, którą tam zainstalowano istnieje możliwość pracy kamerą nawet “z ręki” co jest dużą wygodą dla osób pracujących w dynamicznych warunkach. Urządzenie posiada szeroki zakres zapisu materiałów, dzięki czemu reportażysta mocno skorzysta na użytkowaniu tego sprzętu. Naszym zdaniem jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, idealny dla dokumentalnych realizacji, aczkolwiek cena nie jest tutaj zachęcająca.