FrameFrameFrameFrame
Tamron 28- 75 2.8 - specyfikacja i recenzja obiektywu

Tamron 28- 75 to długo wyczekiwany zmiennoogniskowy, który zaskoczy użytkowników bardzo sprawnie działającym autofocusem, oraz bardzo dobrą plastyką obrazu. Stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które szukają obiektywu na dynamiczne realizacje i reportaże. Jest przydatnym urządzeniem zarówno dla fotografów, jak i użytkowników bezlusterkowych aparatów. W poniższej recenzji przedstawimy jego specyfikację oraz nasze zdanie na jego temat.

Tamron 28- 75 2.8 - opis produktu:

Tamron 28- 75 2.8 to bardzo funkcjonalny i uniwersalny obiektyw, który przysłuży się zarówno fanom wideo, jak i fotografom. Zmienna ogniskowa tego akcesorium to plus, który jest dużym atutem dla osób, które nie posiadają funduszy na zakup stałoogniskowych obiektywów. Ten sprzęt posiada zdolność ostrzenia już od 20 centymetrów. Maksymalnie można zejść z wartości przysłony do liczby 22. Ten obiektyw jest przystosowany do mocowań typu E oraz FE. Obiektyw posiada spore wymiary: 117.8 x 73 mm. Użytkownicy tego aparatu muszą się również przygotować na niemały ciężar, ponieważ obiektyw waży 550 gramów. Obiektyw wyposażony jest w metalowy bagnet. Posiada również pierścień manualnej ostrości o szerokości 15 milimetrów. Zakres obrotu jakim dysponuje to 180 stopni. W dalszej części obiektywu znajduje się pierścień do zmiany ogniskowej o szerokości 38 milimetrów Dla lepszej organizacji obiektyw został wyposażony w znaczniki ogniskowej: 28, 35, 50 i 75 mm. Średnica przedniej soczewki wynosi 57 milimetrów. Opierając się na konstrukcji optycznej, to obiektyw posiada 15 soczewek w 12 grupach. We wnętrzu konstrukcji znajduje się również 9 listkowa przysłona, którą można przymknąc do wartości f/ 22.

Wady i zalety obiektywu Tamron 28- 75 2.8:

Wady obiektywu Tamron 28- 75 2.8:

Ten obiektyw posiada możliwość zmiany ogniskowej. W pewnej części jest to plus urządzenia, aczkolwiek wielu użytkowników uważa, że lepiej zainwestować w dwa obiektyw stałoogniskowe, np: 24 i 75 niż posiadać jeden obiektyw ze zmienną ogniskową. Obrazek z takiej soczewki po przybliżeniu nie będziu robił tego samego efektu, co może wpłynąć na jakość materiału.

Zalety obiektywu Tamron 28- 75 2.8:

To urządzenie posiada bardzo sprawny system autofocus, który zarówno przy filmowaniu, jak i fotografii. To wielki atut tego urządzenia, a ten system umożliwia ułatwienie sobie pracy i tworzenie ambitniejszych kadrów.

Obiektyw jest bardzo wytrzymały. Poradzi sobie w wielu warunkach oświetleniowych, oraz atmosferycznych. Nawet jeśli obiektyw zaliczy lekki upadek, to nic nie powinno się z nim stać.

Tamron 28- 75, jak sama nazwa wskazuje jest obiektywem zmienno ogniskowym. Dzięki temu jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, które będzie idealnym rozwiązaniem na dynamiczne realizacje i reportaże fotograficzne. Możliwość wykonania szerokiego kadru, a zaraz po nim mocnego detalu, to plus, który zasługuje na duże uznanie.

To akcesorium m atez godne pochwały osiągi plastyki obrazu. Bardzo dobrze przenosi na matrycę kontrast, oraz plastykę obrazu. Dzięki temu nie ma obawy, że obrtaz mocno zniekształci prezentowaną rzeczywistość , wręcz przeciwnie.

Tamron 28- 75 2.8 - cena obiektywu:

Tamron 28- 75 jest dostępny od 3300 złotych. Nie jest to bardzo wygórowana cena jak na obiektyw takiej jakości i tak multifunkcjonalny. Do obiektywu rekomendowane jest dokupienie filtru UV, którego nie ma w podstawowym zestawie. Taki filtr można zakupić za 25 złotych.

Dla kogo jest obiektyw Tamron 28- 75 2.8?

To urządzenie jest świetnym rozwiązaniem dla reportażystów i osób, które szukają uniwersalnego akcesorium do swoich prac. Przyda się zarówno fotografom, jak i osobom, które pasjonują się video korzystając z bezlusterkowców. Tamron 28- 75 to bardzo dobry pomocnik dla dynamicznych reportaży, gdzie nie ma czasu na zmianę obiektywu w trakcie pracy. Ułatwi też oszczędność dla funduszy użytkownika. Do dwóch stałych obiektywów najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch body, a to generuje dodatkowe koszty. Według nas Tamron 28- 75 f. 28 jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla reportażystów i osób rozpoczynających przygodę z formatem video korzystając z bezlusterkowców.