FrameFrameFrameFrame
Zoom H5 - recenzja rejestratora, jego parametry i nasza opinia

Rejestrator dźwięku Zoom h5 to bardzo dobry dodatek dla każdego filmowca oraz fana czystego. profesjonalnego dźwięku. Podczas tej recenzji opiszemy czym charakteryzuje się to urządzenie. Wymienimy jego zalety, oraz wady i podsumujemy, jak trzeba przygotować się cenowo w przypadku decyzji o zakupie tego sprzętu.

Zoom h5 - opis produktu:

Zoom h5 to rejestrator audio dla zawodowców. Posiada bardzo wysoką jakość dźwięku i jest często używany przy różnego rodzaju projektach od teledysków muzycznych, po profesjonalne plany filmowe. To urządzenie może nagrywać naraz nawet 4 ścieżki audio, co jest tylko jednym z licznych atutów tego urządzenia. Oferuje bardzo duże możliwości, jak na sprzęt z segmentu budżetowego. Rejestrator Zoom h5 jest podobny budową do rejestratora Zoom H6, ale nie potrzeba na niego tak dużego budżetu. Zoom h5 umożliwia zapis audio z dużego obszaru przy zachowaniu czystego brzmienia. To akcesorium posiada dwa jednokierunkowe mikrofony pojemnościowe. To urządzenie jest bardzo pomocne dla wszelkich realizacji, które wymagają profesjonalnego rejestrowania dźwięku. Bardzo poręczny, a zarazem profesjonalny rejestrator.

Zalety i wady Zoom h5:

Zalety rejestratora Zoom h5:

  1. Ten rejestrator posiada możliwość wymieniania głowic, co czyni go niesamowicie funkcjonalnym urządzeniem. Można na niego nałożyć kilka typów głowic np: short shotgun, MS stereo, input expander lub XY stereo.

  2. Kolejną przydatną cechą jest możliwość zapisywania dźwięku w dwóch formatach: .wav oraz .mp3 co pozwala nam wybrać lepszą dla nas ścieżkę dźwiękową.

  3. Jego następną zaletą jest możliwość pracy nawet na 4 kanałach jednocześnie. Zoom h5 świetnie sprawdza się przy pracy z miksowaniem dźwięku, nagrywając nawet kilka ścieżek jednocześnie. Jest to bardzo pomocne przy wszelkiego rodzaju muzycznych nagraniach.

  4. Zoom h5 cechuje szeroka skala czułości. Wartości oscylują od -45 dB do 52 dB wzmocnienia. Dzięki temu możemy skupić się równocześnie na naprawdę cichych dźwiękach, jak i stosować go podczas głośnych wydarzeń, takich jak koncerty.

Wady rejestratora Zoom h5:

  1. Podstawową wadą rejestratora Zoom h5 jest słaba rozdzielczość wyświetlacza. Może to być problematyczne, jeżeli rejestrator będzie ustawiony na statywie. Pod tym względem korzystniej wypada Zoom H6, który posiada kolorowy wyświetlacz z lepszą rozdzielczością.

  2. Urządzenie posiada zaledwie dwa miejsca na baterie, co może być problematyczne, jeśli chcemy poświęcić cały dzień na nagrania.

  1. Wadą rejestratora Zoom h5 jest również brak możliwości zmiany kąta zbierania dźwięku. Zatem konieczna jest inwestycja w rejestrator generacji H6, nagrywając dźwięki na mniejszym kącie zbierania.

Zoom h5 - cena rejestratora:

Sam rejestrator w podstawowym zestawie oscyluje w cenach od 1100 złotych. Jeśli jednak chcielibyśmy sprofesjonalizować swój zestaw, możemy dokupić kilka akcesoriów. Przydatny do planów zdjęciowych może być Zoom SGH-6, czyli tzw. zoom typu shotgun. Możemy go zakupić za 460 złotych. Kolejnym z przydatnych akcesoriów może być Zoom MSH-6, który jest mikrofonem zbierającym dźwięk z otoczenia. Sprawdzi się więc idealnie pod produkcje filmowe. Ten gadżet możemy zakupić za 390 złotych. Do takiego zestawu mikrofonów idealnie nada się tyczka teleskopowa Rode, która posiada gwint 1/4", czyli taki sam, jak w przypadku Zoom h5. Taką tyczkę możemy kupić za 399 złotych.

Dla kogo przeznaczony jest Zoom h5?

To urządzenie jest doskonałym pomocnikiem wszelkiego rodzaju realizacji video. Zarówno na profesjonalnych planach zdjęciowych, jak i podczas wywiadów oraz konferencjach. Zoom h5 ma bardzo szeroki zasób działań. Korzystają z niego filmowcy, dziennikarze a nawet lektorzy, czy muzycy, między innymi znana wokalistka i kompozytorka Ania Cebula. Jeśli zależy nam na uzyskaniu profesjonalnego efektu i wysokiej jakości dźwięku, rejestrator Zoom h5 sprawdzi się idealnie.