FrameFrameFrameFrame
Zoom H6 - recenzja rejestratora

Rejestrator dźwięku Zoom H6 to doskonałe urządzenie dla niemal każdego twórcy video. Dzięki swojej konstrukcji i szerokiemu spektrum funkcji nada się idealnie do sprofesjonalizowania swoich produkcji. Zoom H6 to akcesorium używane przy wszelkiego rodzaju realizacjach. W poniższej recenzji przedstawimy jego specyfikację oraz naszą opinię o sprzęcie na podstawie przeprowadzonych przez nas testów.

Rejestrator Zoom H6 opis produktu:

Rejestrator dźwięku Zoom H6 został wyposażony w 4 wejścia oraz wymienne kapsuły. Posiada również spory, kolorowy wyświetlacz, skierowany w stronę obsługującego. Zaskakująca jest możliwość nagrywania 6 ścieżek dźwiękowych jednocześnie. Dodatkowo, został wyposażony w 4 wejścia MIc/ Line ze złączami XLR/ TRS, posiadające regulator wzmocnienia. Zoom H6 ma możliwość nagrywania na nośniki pamięci SD, SDHC i SDXC do 128 GB. Ten rejestrator dźwięku posiada również zdolność rejestrowania plików w formacie WAV. Jest wyposażony w trzy funkcje nagrywania: AutoRecord, PreRecord i BackupRecord. oraz funkcję wirtualnego wskaźnika poziomu VU. Producenci dają użytkownikowi rejestratora kilka możliwości edycji. Są to: Normalize, Divide i Trim. Zoom H6 jest zasilany czterema akumulatorami NiMH lub bateriami AA. Urządzenie posiada cztery główne wejścia (1-4) oraz dwa dodatkowe wejścia (L,R). Każde z nich posiada swój własny regulator wzmocnienia, co jest dużą wygodą. Zoom H6 jest również wyposażony w popularne wejście gniazda Jack 3,5 milimetra, a także posiada wbudowany wzmacniacz instrumentalny, który bardzo mocno redukuje szumy. Podstawowa głowica rejestratora opiera się na dwóch mikrofonach kierunkowych z możliwością regulacji obszaru nagrywania.

Wady i zalety rejestratora Zoom H6:

Wady rejestratora Zoom H6:

  1. Urządzenie kiepsko współpracuje z kartami o dużych pojemnościach, takich jak karta Sandisk Extreme Pro SDXC o pojemności 64GB. Jeśli operatorowi zdarzy się zapomnieć karty o mniejszej pojemności, to Zoom H6 może mieć kłopot z jej odczytaniem.

  2. Dodatkowo rejestrator Zoom H6 jest dość nieporęczny - za wysoką jakością i bogatymi funkcjami idą również jego rozmiary i waga. Zdecydowanie, nie jest to urządzenie, które zmieści się w każdej kieszeni. Dużo lepszy pod tym względem jest na przykład Tascam DR-10 L.

Zalety rejestratora Zoom H6:

  1. To urządzenie posiada możliwość wyboru formatu, w jakim będzie rejestrowany dźwięk: mp3 lub WAV. Dzięki temu rejestrator jest bardzo funkcjonalny. Co ciekawe, format WAV jest na przykład używany przez radiowców.

  2. Zoom H6 wyposażono w funkcję Backup record, która jest bardzo przydatnym akcesorium. Backup record rejestruje materiał wysterowany o 12 decybeli mniej. W tym wypadku nawet, gdy operator przesteruje dźwięk, może z “menu” wybrać Backup record o niższej częstotliwości.

  3. Ten rejestrator dzięki swojej konstrukcji może nagrywać nawet 6 ścieżek jednocześnie. Jest to bardzo pomocne dla osób, które potrzebują zarejestrować dźwięk z takich wydarzeń jak na przykład koncert. Dzięki kilku wejściom oraz możliwości wymiany głowic na wejściach L oraz R, Zoom H6 może stać się centrum sterowania dźwiękiem.

  4. Rejestrator dźwięku Zoom H6 posiada możliwość wymiany głowic. Jest to bardzo przydatna cecha, ponieważ umożliwia nałożenie głowicy, np.: short shotgun (SGH-6), MS stereo, Input Expander lub XY stereo. Taka multifunkcjonalność czyni go bardzo profesjonalnym sprzętem do rejestracji dźwięku.

Zoom H6 - cena rejestratora:

Koszt rejestratora to około 1400 złotych. Nie jest to wygórowana cena, jak na sprzęt wysokiej jakości, z taką ilością funkcji. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia kilku akcesoriów do rejestratora. Przydatny może być podstawowy statyw - najprostsze modele są dostępne już od 25 złotych - a także głowice wymienne. Jedną z rekomendowanych głowic jest Zoom SGH- 6, typu shotgun, w cenie 470 złotych.

Dla kogo jest przeznaczony rejestrator Zoom H6?

To urządzenie przyda się każdemu twórcy video, który realizuje swoje produkcje z dźwiękiem na żywo. Dzięki ilości kanałów, które możemy wybrać oraz swojej konstrukcji sprawdzi się świetnie w rozmaitych realizacjach dźwiękowych. Producenci Zoom H6 postarali się o to, aby nawet amatorzy poradzili sobie z obsługą tego akcesorium. Rejestrator może być pomocny dla reportażystów, twórców wszelkiego rodzaju video, a nawet osób zajmujących się tworzeniem formatu, takiego jak podcast. Zoom H6 to multifunkcjonalne urządzenie, które znakomicie sprawdzi się przy rejestracji szerokiego spektrum dźwięków. Naszym zdaniem jest to zdecydowanie urządzenie godne polecenia.